Výjezd třídy 2.A do Benecka v Krkonoších

Hned druhý školní týden odjela druhá třída na adaptační výjezd do Krkonoš. Žáci se na výjezd moc těšili, hlavně na své kamarády a výlety. Krajinná oblast Benecko se rozkládá z větší části na území Krkonošského národního parku ve výšce okolo 800 m n.m., zaručuje tak nádherné výhledy i snadné nástupy na horské túry. Hned po ubytování jsme vyrazili na Lufťákovu stezku, kde nás čekala zajímavá zastavení s hádankami.

Druhý den jsme putovali cestou s krásnými výhledy ke zřícenině hradu Štěpanice. Mohli jsme obdivovat zříceninu bašty a zbytky obranného systému. Ve středu nás čekal celodenní výlet k prameni řeky Labe. V Labské Boudě si žáci nakoupili drobné suvenýry. O řece Labi jsme si povídali u jejího pramene a nabyté informace zopakovali po návratu při hledání pokladu.

Předposlední den jsme prošli Beneckou přírodní stezku a po večeři byla diskotéka na rozloučenou. Přestože nás zaskočilo nevlídné počasí, každý den nám vyšla vycházka i výlet. Žáci si užili nejen krásnou přírodu, své kamarády , ale taky se něco zajímavého o Krkonoších a Benecku dozvěděli.

Ing. Iveta Vávrová