Sportovně-pohádkové dopoledne pro žáky nultého ročníku a prvních tříd

Prvnáčci a žáčci nultého ročníku měli to štěstí, že dostali hned první školní měsíc, přesně 27. září 2024, dárek v podobě sportování v rozmanitých disciplínách. Toto velké překvapení si pro ně připravili žáci 5.B se svojí paní učitelkou.

Sedm stanovišť s nejrůznějšími překážkami a úkoly zvládli nejmenší žáčci skvěle a to především díky pomoci a vedení starších spolužáků. O sportování tedy nebyla nouze, rovněž nebyla nouze o navazování vzájemného přátelství. Mladší žáci totiž poznali, jak je důležité mít staršího kamaráda, který poradí a pomůže.

V neposlední řadě nesmíme opomenout ani pohádkové bytosti, jejichž obrázky nejen zdobily stanoviště, ale také soutěžící děti pasivně podporovaly. Některé zobrazené postavičky byly ovšem strašidelné, avšak prvňáčci i nulťáčci se nezalekli a každou sportovní disciplínu úspěšně dokončili.

Odměnou a vzpomínkou na absolvování sportovního dopoledne byly diplomy, vyrobené a navržené žáky pátého ročníku, s příhodným názvem "Jsi šikulka".

Závěrem patří srdečné poděkování páťákům a především jejich třídní učitelce paní Mgr. Zitě Vodičkové za parádní sportovní dopoledne, jenž vystihuje jednoduchý, ale za vše mluvící, sportovní pokřik: "Hej, hej, hej - všechno bylo super, všechno bylo nej".

Mgr. Irena Bátrlová